MENU

chiptuning hamownia autosoft programowanie ford skrzynia biegów modyfikacje ford aktualizacje ford
12 maja 2024
Tym razem pracowaliśmy nad Audi A3 2020 z silnikiem 2.0TDI 150KM z automatyczną skrzynią biegów S-Tronic. Mimo, że właściciel niedługo nim jeździ, to już znalazł kilka mankamentów w działaniu swojego pojazdu. Przede wszystkim moc, niby nie mała jak na auto o takich gabarytach, natomiast można to ulepszyć, dzięki temu auto będzie sprawniej się poruszać i mniej zużywać paliwa. Druga ważna sprawa to skrzynia biegów, zbyt niskie utrzymywanie obrotów silnika przez "automat" powoduje, że auto wręcz się trzęsie podczas przyspieszania i dodatkowo nie mamy "pod nogą" dostępnego momentu obrotowego. Utrzymywanie obrotów na poziomie 1100 to standard w pojazdach z tymi skrzyniami. 
 
Pomiar serii pokazał, że A3-tka dysponuje mocą 153KM i 332Nm.
Pomiar po modyfikacji Stage1 pokazał finalnie 180KM i 392Nm.
 
Miało być delikatnie ale odczuwalnie :) I tak też zrobiliśmy. Auto zdecydowanie lepiej przyspiesza, skrzynia biegów utrzymuje minimalne obroty w okolicy 1500, dodatkowo Audi znacznie szybciej reaguje na wciśnięcie gazu. W tej chwili to już zupełnie inny pojazd niż w momencie gdy do nas przyjechał...
 
Modyfikacja mocy Stage1:
seria 153KM/332Nm
stage1 180KM/392Nm
 
Chiptuning automatycznej skrzyni S-Tronic:
podniesienie punktów zmiany biegów (optymalizacja)
skrócenie czasu potrzebnego do zmiany biegu (szybsze działanie)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Napisz do nas - wycenimy usługę

Adres

Menu

Śledź nas

Firma AUTO SOFT to specjalista w chiptuningu i modyfikacjach programowych samochodów różnych marek, w tym Ford. Oferujemy usługi optymalizacji mocy silnika, poprawy reakcji na pedał gazu i obniżenia zużycia paliwa. Skontaktuj się z nami i rozbuduj możliwości swojego samochodu.

chiptuning hamownia autosoft programowanie aktywacje aktualizacje ford modyfikacje ford

biuro@autosoftostrow.pl

791 623 836

ul. Limanowskiego 103

63-400 Ostrów Wielkopolski

Napisz do nas - wycenimy usługę!!!

Audi A3 2020 2.0TDI 150KM S-Tronic