chiptuning hamownia auto soft modyfikacje ford

MENU

chiptuning hamownia autosoft programowanie ford skrzynia biegów modyfikacje ford aktualizacje ford
05 marca 2023
Ford C-MAX to jeden z najpopularniejszych (zaraz po Focusie) modeli Forda. Swą popularność zdobył dzięki rewelacyjnemu prowadzeniu (typowo jak auto osobowe) oraz mało awaryjnym jednostkom napędowym. Do wyboru było kilka wersji silników benzynowych oraz kilka diesla (w większości grupy PSA).
 
Silnik 1.6 TDCi (bo o takim będziemy pisać) występował w bardzo wielu modelach Forda a także Peugeotach oraz Citroenach (HDi). Jest to silnik, który nie przysparza problemów a koszty eksploatacji są bardzo niskie.
 
Dojechał do nas C-MAX z silnikiem 1.6 TDCi wersja 109KM (grupa PSA) - występował również w wersji 90KM. Właściciel zażyczył sobie, żeby zwiększyć moc w jego aucie.
 
Pierwszy pomiar pokazał, że Ford dysponuje mocą fabryczną 106KM oraz 245Nm. Teraz przyszedł czas na zmodyfikowanie oprogramowania sterownika silnika - kolejne pomiary pokazały nowe wartości - 132KM oraz 303Nm.
 
Wsiadając do Forda (po zabiegu) można odnieść wrażenie, że jedziemy innym autem. Różnica jest odczuwalna dosłownie po przejechaniu kilkunastu metrów. Cmax łatwo wkręca się na obroty, szybciej reaguje na wciśnięciu gazu i przyspiesza nieporównywalnie lepiej.
 
Pozostała kwestia spalania - regułą jest, że po chiptuningu auto pali mniej i nie inaczej będzie w tym wypadku - czekamy na info od klienta o ile spadło mu spalanie....

 

Kontakt

Napisz do nas - wycenimy usługę

Adres

Menu

Śledź nas

Firma AUTO SOFT to specjalista w chiptuningu i modyfikacjach programowych samochodów różnych marek, w tym Ford. Oferujemy usługi optymalizacji mocy silnika, poprawy reakcji na pedał gazu i obniżenia zużycia paliwa. Skontaktuj się z nami i rozbuduj możliwości swojego samochodu.

chiptuning hamownia autosoft programowanie aktywacje aktualizacje ford modyfikacje ford

biuro@autosoftostrow.pl

791 623 836

ul. Limanowskiego 103

63-400 Ostrów Wielkopolski

Napisz do nas - wycenimy usługę!!!

Ford C-MAX 2007 1.6 TDCi 109KM