MENU

chiptuning hamownia autosoft programowanie ford skrzynia biegów modyfikacje ford aktualizacje ford
02 grudnia 2023
Ford Mondeo MK5 z rocznika 2015 z silnikiem 2.0TDCi 150KM (posiada zderzak tylny od wersji 180KM) z automatyczną skrzynią biegów Powershift, wleciał do nas na kilka modyfikacji: chiptuning silnika, chiptuning skrzyni biegów, modyfikacja licznika.
 
Modyfikacje były przeprowadzane w 2 etapach: pierwszy - chiptunig silnika.
Pomiar serii pokazał 151KM i 343Nm - zabraliśmy się za modyfikację oprogramowania sterownika silnika - kolejne pomiary i finalnie otrzymaliśmy 209KM i 453Nm.
Mondeo po tym zabiegu zupełnie inaczej jeździ, przyspiesza zdecydowanie lepiej, natychmiastowo reaguje na wciśnięcie gazu, a wyprzedzanie to czysta przyjemność. Bez porównania do serii - to auta wręcz wyrywa się do przodu i wgniata w fotel :)
 
Kolejnym etapem był chiptuning skrzyni biegów (po około 3 miesiącach od zmiany mocy) - modyfikacja ma za zadanie zmianę punktów przełączania biegów oraz zwiększenie ciśnienia oleju.
Dzięki tej modyfikacji uzyskaliśmy utrzymywanie obrotów na poziomie 1500 (w serii skrzynia trzymała 1100br) i do tego skrzynia potrzebuje mniej czasu na procedurę zmiany biegu. Efekt jest taki, że skrzynia nie męczy silnika na niskich obrotach, a my mamy pod nogą stale dostępny moment obrotowy. Już otrzymaliśmy info od klienta, że po modyfikacji skrzyni spalanie spadło o 1 litr :)
 
Ostatnim krokiem była modyfikacja licznika dzięki czemu pojawiła się grafika na liczniku oraz cyfrowa prędkość w środkowej części wyświetlacza.
 
Przeprowadzone modyfikacje :
chiptuning silnika
- seria 151KM/343Nm
- stage1 209KM/453Nm
chiptuning automatycznej skrzyni biegów Powershift
modyfikacja licznika Convers
 
 

Kontakt

Napisz do nas - wycenimy usługę

Adres

Menu

Śledź nas

Firma AUTO SOFT to specjalista w chiptuningu i modyfikacjach programowych samochodów różnych marek, w tym Ford. Oferujemy usługi optymalizacji mocy silnika, poprawy reakcji na pedał gazu i obniżenia zużycia paliwa. Skontaktuj się z nami i rozbuduj możliwości swojego samochodu.

chiptuning hamownia autosoft programowanie aktywacje aktualizacje ford modyfikacje ford

biuro@autosoftostrow.pl

791 623 836

ul. Limanowskiego 103

63-400 Ostrów Wielkopolski

Napisz do nas - wycenimy usługę!!!

Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 150KM Powershift